Djerba dovolená 2023 all inclusive: Tunisko láká!

Djerba Dovolená 2023 All Inclusive

Doprava na Djerbu

Ať už se na Djerbu chystáte v roce 2023 s all inclusive dovolenou nebo jen tak poznávat krásy ostrova, doprava je klíčová. Naštěstí máte na výběr z několika možností. Pro pohodlné cestování z a na letiště, mezi letovisky a k hlavním památkám doporučujeme využít služeb taxislužby. Ceny jsou relativně nízké, ale nezapomeňte si cenu s řidičem domluvit předem. Dobrodružnější povahy si mohou pronajmout auto. Ceny začínají na přijatelných částkách, ale počítejte s tím, že jízda v Tunisku může být chaotická. Pokud se chcete pohybovat po ostrově levně a autenticky, využijte místní hromadnou dopravu - louage. Tyto bílé dodávky jezdí po celém ostrově a jsou velmi levné. Jen počítejte s tím, že nebývají klimatizované a jezdí, až když jsou plné. Pro kratší vzdálenosti v rámci letovisek a měst jsou ideální koloběžky a kola, které si můžete pronajmout v mnoha půjčovnách. Ať už zvolíte jakoukoliv možnost, doprava na Djerbě vám nezabere mnoho starostí a vy si tak můžete užít svou dovolenou naplno.

Letecké spojení

Djerba láká v roce 2023 na nezapomenutelnou dovolenou all inclusive a letecké spojení z Česka je dostupnější než kdy dřív. Z Prahy se na tento slunný ostrov dostanete přímými lety s cestovními kancelářemi, které nabízejí širokou škálu all inclusive balíčků. Lety obvykle trvají okolo 2,5 hodiny a přistávají na mezinárodním letišti Djerba-Zarzis.

Pro ty, kteří preferují odlety z Brna nebo Ostravy, jsou k dispozici lety s jedním přestupem, například ve Vídni nebo v Německu. Ceny letenek se liší v závislosti na sezóně a dostupnosti, proto se doporučuje rezervovat si let s dostatečným předstihem, abyste získali ty nejlepší ceny.

Při výběru all inclusive dovolené na Djerbě v roce 2023 se nezapomeňte informovat o tom, zda je doprava na letiště a z letiště zahrnuta v ceně zájezdu. Většina cestovních kanceláří tuto službu nabízí, ale je vždy lepší si to ověřit předem.

Přímé lety z Prahy

Pro vaši pohodovou dovolenou na Djerbě v roce 2023 s all inclusive servisem máte na výběr z široké škály přímých letů z Prahy. Pohodlně se usaďte na palubě letadla a užijte si komfortní let bez přestupu. Letenky na Djerbu z Prahy jsou dostupné s různými leteckými společnostmi, jako jsou Smartwings, ČSA a Travel Service. Doba letu z Prahy na Djerbu se pohybuje okolo 3 hodin, záleží na konkrétním letovém řádu a povětrnostních podmínkách. Doporučujeme vám rezervovat si letenky s dostatečným předstihem, abyste měli jistotu místa a získali ty nejlepší ceny.

Charterové lety

Pro vaši dovolenou na Djerbě v roce 2023 s all inclusive balíčkem máte možnost využít i komfortní charterové lety. Tyto lety jsou vypravovány přímo z České republiky na letiště Djerba-Zarzis (DJE) a jsou ideální volbou pro ty, kteří chtějí zkrátit dobu cestování a užít si dovolenou naplno. Charterové lety na Djerbu v roce 2023 s all inclusive nabídkou vypravují renomované letecké společnosti a cestovní kanceláře, které se specializují na dovolenou v Tunisku. Mezi hlavní výhody charterových letů patří: přímé lety bez mezipřistání, kratší doba letu, komfortní cestování moderními letadly, často i s občerstvením v ceně letenky. Navíc, charterové lety jsou často součástí výhodných all inclusive balíčků, které zahrnují nejen letenku, ale i ubytování, stravování a další služby. Díky tomu ušetříte čas i peníze a můžete si užít bezstarostnou dovolenou na Djerbě.

Doba letu

Doba letu na Djerbu se liší v závislosti na odletovém letišti a letecké společnosti. Obecně ale počítejte s přibližně 2,5 až 3 hodinami čistého času ve vzduchu. Letenky na Djerbu v roce 2023 jsou dostupné z Prahy, Brna i Ostravy, a to jak s přímými lety, tak s přestupem. Pokud preferujete kratší dobu letu, zvolte si přímý let. Naopak, pokud vám nevadí krátká zastávka a chcete ušetřit, můžete zvolit let s přestupem. Ať už zvolíte jakoukoliv možnost, dovolená na Djerbě all inclusive v roce 2023 vám zaručí nezapomenutelný zážitek.

Transfer z letiště

Při plánování vaší all inclusive dovolené na Djerbě v roce 2023 je důležité zvážit i transfer z letiště do vašeho hotelu. Po dlouhém letu jistě oceníte pohodlný a bezstarostný přesun. Většina all inclusive balíčků zahrnuje i transfer z letiště Djerba-Zarzis do hotelu a zpět. Po příletu vás na letišti uvítá zástupce cestovní kanceláře a nasměruje vás k vašemu autobusu.

Pokud váš balíček transfer nezahrnuje, nebo dáváte přednost individuální dopravě, máte na výběr z několika možností. Na letišti jsou k dispozici taxíky, jejichž cena se liší v závislosti na vzdálenosti a vaší schopnosti smlouvat. Pro větší pohodlí si můžete předem online objednat taxi nebo transfer soukromým autem.

Další možností je pronájem auta přímo na letišti, což vám poskytne svobodu a flexibilitu při objevování ostrova. Nezapomeňte, že v Tunisku se jezdí vpravo a silniční podmínky se mohou lišit od těch, na které jste zvyklí. Bez ohledu na to, jaký způsob dopravy zvolíte, se ujistěte, že máte k dispozici všechny potřebné informace a doklady, abyste si zajistili hladký a bezproblémový začátek vaší dovolené na Djerbě.

Místní doprava

Na Djerbě se bez problémů dopravíte z místa na místo, ať už dáváte přednost pohodlí, nebo autentičtějšímu zážitku. Prozkoumejte ostrov s větrem ve vlasech z pohodlí taxi. Stačí jen zamávat na ulici nebo si ho objednat v hotelu. Ceny se liší podle vzdálenosti, proto se vždy předem domluvte na ceně. Dobrodružnější povahy si užijí jízdu bílými a modrými sdílenými taxíky, tzv. „louage“. Tyto vozy jezdí po stanovených trasách a odjíždějí, jakmile se naplní. Jsou levnější než klasické taxi, ale počítejte s čekáním. Chcete mít dopravu ve vlastních rukou? Půjčte si auto a objevujte skryté kouty ostrova vlastním tempem. Půjčovny aut najdete na letišti i ve větších turistických střediscích. Nezapomeňte, že se na Djerbě jezdí vpravo a provoz může být někdy chaotický. Pokud se necítíte na řízení, nasedněte na autobus. Společnost SOTRAG provozuje linky spojující hlavní města a turistické oblasti. Autobusy jsou levné, ale často přeplněné, obzvlášť v hlavní sezóně. Pro kratší vzdálenosti jsou ideální skútry a kola, které si můžete pronajmout ve většině turistických oblastí. Pamatujte však na bezpečnost a vždy používejte helmu.

Taxi služby

Na Djerbě jezdí spousta bílých taxíků a představují pohodlný a dostupný způsob dopravy po ostrově, ať už se chcete vydat na průzkum památek, nebo si jen užít noční život. Než nasednete, ujistěte se, že má taxík funkční taxametr. Pokud ne, domluvte si cenu předem. Ceny jízd jsou obecně nízké, obzvlášť v porovnání s Evropou. Na Djerbě fungují i mobilní aplikace pro objednání taxi, podobně jako u nás.

Ať už se rozhodnete pro klasický taxík na ulici nebo využijete aplikaci, vždy si před jízdou ověřte cenu, abyste předešli nedorozuměním. Pamatujte, že ceny se mohou lišit v závislosti na denní době a provozu.

Pronájem auta

Djerba láká v roce 2023 na nezapomenutelnou dovolenou all inclusive a pronájem auta může být skvělým způsobem, jak si ji užít naplno. S vlastním autem se snadno dostanete i do odlehlejších koutů ostrova a objevíte tak jeho skryté krásy. Navštivte například starou pevnost Borj el-Kebir v Houmt Souk, prozkoumejte berberské vesničky ve vnitrozemí nebo si užijte koupání na opuštěných plážích na jihu ostrova. Pronájem auta na Djerbě je obvykle cenově dostupný a na výběr máte z mnoha místních i mezinárodních autopůjčoven. Před pronájmem si nezapomeňte porovnat ceny a podmínky jednotlivých autopůjčoven. Prozkoumejte Djerbu po svém a užijte si dovolenou plnou svobody a nezapomenutelných zážitků.

Autobusy a louages

Na Djerbě se o vás postarají all inclusive resorty, ale co když chcete ostrov prozkoumat na vlastní pěst? Autobusy a louage, sdílené taxíky, jsou levným a autentickým způsobem, jak poznat Djerbu i mimo turistické trasy.

Autobusy provozuje společnost STRAD a spojují hlavní města a vesnice. Jsou levné, ale často přeplněné, obzvlášť v hlavní sezóně. Jízdní řády se můžou měnit, proto je nejlepší se informovat přímo na místě.

Louage jsou bílé sdílené taxíky pro 8 cestujících. Jsou o něco dražší než autobusy, ale stále cenově dostupné. Odjíždějí, jakmile se naplní, a nabízejí flexibilitu, protože vás můžou vysadit i mimo stanovené zastávky.

Ať už zvolíte autobus nebo louage, doprava na Djerbě je dobrodružstvím sama o sobě. Potkáte místní obyvatele, poznáte jejich každodenní život a užijete si jízdu krásnou krajinou. Nezapomeňte si s sebou vzít drobné na jízdné a připravte se na trochu chaosu – to k cestování po Djerbě prostě patří!

Tipy na cestování

Djerba láká v roce 2023 na nezapomenutelnou dovolenou all inclusive. Abyste si ji užili naplno, máme pro vás pár tipů. Nepodceňte výběr hotelu. Prozkoumejte recenze od ostatních cestovatelů a vyberte si takový, který splňuje vaše představy o komfortu a službách. Nezapomeňte, že all inclusive na Djerbě obvykle zahrnuje stravování, nápoje a často i sportovní aktivity. Plánujete-li výlety, zarezervujte si je s předstihem, ať máte jistotu volných míst. Oblíbená je návštěva Krokodýlí farmy, projížďka na velbloudech nebo výlet lodí na ostrov Flamingo. Nezapomeňte ochutnat místní speciality jako je kuskus, tajine nebo brik. Při nákupech na místních trzích se nebojte smlouvat. Nezapomeňte na opalovací krém a pokrývku hlavy, slunce na Djerbě je velmi silné. Užijte si dovolenou na Djerbě v roce 2023 naplno!

Cestování s dětmi

Djerba je pro dovolenou s dětmi v roce 2023 skvělou volbou, obzvlášť s nabídkou all inclusive. Pláže s jemným pískem a pozvolným vstupem do moře jsou pro děti ideální. Mnoho hotelů nabízí animační programy, dětské kluby a hřiště, takže se vaše ratolesti rozhodně nebudou nudit. Rodiny ocení i širokou škálu restaurací s nabídkou jídel, která uspokojí i ty nejmenší jazýčky.

Při výběru hotelu se zaměřte na ty, které mají bazény s tobogány a skluzavkami. Děti se vyřádí a vy si budete moci v klidu odpočinout. Djerba nabízí i aktivity mimo hotelové resorty. Navštivte krokodýlí farmu Djerba Explore Park nebo se vydejte na pirátskou loď. Nezapomeňte ani na tradiční trhy, kde nakoupíte suvenýry a ochutnáte místní speciality.

Plánujete-li dovolenou na Djerbě s dětmi v roce 2023, all inclusive je skvělá volba, jak si bezstarostně užít rodinnou pohodu.

Bezpečnostní upozornění

Při plánování vaší all inclusive dovolené na Djerbě v roce 2023 je důležité brát v potaz bezpečnostní aspekty vaší cesty. Obecně je Djerba považována za bezpečnou destinaci pro turisty, nicméně je vždy důležité dbát na základní bezpečnostní opatření.

Doporučujeme sledovat aktuální doporučení Ministerstva zahraničních věcí ČR týkající se cestování do Tuniska. Věnujte pozornost informacím o případných bezpečnostních rizicích a dodržujte pokyny místních úřadů.

Při pohybu po ostrově buďte obezřetní, a to zejména v turisticky exponovaných oblastech a na tržištích. Cennosti, jako jsou doklady, peníze a elektronika, mějte vždy u sebe a nenechávejte je bez dozoru.

Využívejte oficiální taxislužby a domlouvejte si cenu předem. Vyhýbejte se odlehlým a neosvětleným místum, a to zejména v noci. V případě jakýchkoli problémů nebo nouzové situace kontaktujte místní policii nebo zástupce vaší cestovní kanceláře.