Dovolená Djerba s dětmi: Nezapomenutelný zážitek pro celou rodinu

Dovolená Djerba S Dětmi

Doprava na Djerbu

Djerba je poměrně malý ostrov a doprava s dětmi je zde snadná a bezpečná. Prozkoumávání ostrova s dětmi je dobrodružstvím samo o sobě. Nejoblíbenějším dopravním prostředkem pro rodiny s dětmi jsou taxíky, které jsou cenově dostupné a pohodlné. Pro krátké vzdálenosti, například mezi hotelem a pláží, nebo do blízké restaurace, jsou ideální. Pokud plánujete delší výlety, pronájem auta je skvělou volbou. Silnice na Djerbě jsou v dobrém stavu a provoz je klidný, což z jízdy dělá příjemný zážitek. Pro dobrodružnější rodiny je tu možnost pronájmu skútrů, ale s malými dětmi to nedoporučujeme. Pokud se chcete svézt stylově, zvolte projížďku kočárem taženým koňmi, tzv. "calèche". Je to skvělý způsob, jak si užít atmosféru ostrova a zároveň si odpočinout od sluníčka. Místní obyvatelé jsou velmi přátelští a ochotní pomoci s čímkoli budete potřebovat. Nebojte se zeptat na cestu nebo tipy na výlety vhodné pro rodiny s dětmi.

Ubytování pro rodiny

Djerba je skvělou volbou pro rodinnou dovolenou s dětmi. Ostrov nabízí širokou škálu ubytování, které uspokojí potřeby i těch nejnáročnějších rodin.

Většina hotelů na Djerbě je all inclusive, což znamená, že v ceně ubytování máte jídlo, pití a často i další aktivity pro děti. Mnohé hotely mají dětské kluby, hřiště, bazény s tobogány a animační programy, které zabaví vaše ratolesti na celý den.

Pokud preferujete komornější atmosféru, můžete se ubytovat v apartmánu nebo vile. Tyto možnosti ubytování vám poskytnou více soukromí a flexibility. Mnoho apartmánů a vil má vlastní bazén a zahradu, kde si vaše děti budou moci hrát.

Při výběru ubytování pro rodinnou dovolenou na Djerbě je důležité zvážit několik faktorů:

Vzdálenost od pláže: Pokud cestujete s malými dětmi, je vhodné vybrat si ubytování v blízkosti pláže.

Dostupnost služeb: Ujistěte se, že se v blízkosti vašeho ubytování nacházejí restaurace, obchody a další služby, které byste mohli potřebovat.

Aktivity pro děti: Pokud chcete, aby se vaše děti během dovolené nenudily, vyberte si ubytování s dětským klubem, hřištěm nebo bazénem.

Cena: Ceny ubytování na Djerbě se liší v závislosti na sezóně, lokalitě a typu ubytování.

Nezapomeňte si přečíst recenze od ostatních rodin, které již na Djerbě strávily dovolenou. To vám pomůže získat lepší představu o tom, co můžete od daného ubytování očekávat.

Pláže vhodné pro děti

Djerba je proslulá svými nádhernými plážemi s jemným pískem a pozvolným vstupem do moře, což je ideální kombinace pro rodiny s dětmi. Mezi nejoblíbenější pláže pro rodiny s dětmi patří pláž Sidi Mahrez na severovýchodním pobřeží. Pláž se může pochlubit širokou nabídkou vodních sportů a aktivit pro děti. Další skvělou volbou je pláž Aghir na jihovýchodě ostrova. Tato pláž je známá svým křišťálově čistým mořem a pozvolným vstupem do vody, což je ideální pro malé děti. Pláž Seguia na severu ostrova je další skvělou volbou pro rodiny s dětmi. Pláž je obklopena palmovými háji a nabízí klidnou a relaxační atmosféru. Při výběru pláže pro vaši rodinu zvažte dostupnost stínu, blízkost restaurací a obchodů a také nabídku vodních sportů a aktivit pro děti.

Aktivity pro děti na Djerbě

Djerba je skvělou volbou pro rodinnou dovolenou s dětmi. Najdete tu krásné pláže s jemným pískem a pozvolným vstupem do moře, ideální pro stavění hradů z písku a dovádění ve vlnách. Děti se na Djerbě rozhodně nudit nebudou! Můžete s nimi navštívit zábavní park Djerba Explore Park, kde na ně čekají atrakce, krokodýlí farma a muzeum dědictví Djerby. Za návštěvu stojí i zvířecí park Djerba Land, kde uvidíte lvy, žirafy, slony a mnoho dalších exotických zvířat. Pro milovníky mořského světa je tu možnost navštívit mořské akvárium Lalla Hadria s pestrou škálou ryb a mořských živočichů. Děti si užijí i projížďku na velbloudech po pláži nebo výlet lodí na Ostrov plameňáků, kde s trochou štěstí spatříte tato krásná růžová stvoření. Na Djerbě najdete i mnoho dětských hřišť a aquaparků, kde se vaše ratolesti vyřádí do sytosti. Večer si pak můžete užít procházku po promenádě s obchody a restauracemi, kde se podávají i tradiční tuniské speciality. Dovolená na Djerbě s dětmi bude nezapomenutelným zážitkem pro celou rodinu.

Jídlo pro děti v restauracích

Djerba je sice rájem pro milovníky slunce a pláží, ale co když cestujete s malými strávníky? Žádný strach, tuniská kuchyně je pestrá a nabízí i pro ty nejmenší jazýčky lákavé dobroty. Většina restaurací, obzvláště v turistických oblastech, má v nabídce i dětské menu. Často se setkáte s klasikami jako jsou špagety s rajčatovou omáčkou, hranolky s kuřecím masem nebo pizza. Pokud vaše ratolesti preferují spíše lokální speciality, zkuste jim objednat "brik" - tenkou placku plněnou vejcem a tuňákem, nebo "tajine" - dušené maso se zeleninou. Nezapomeňte ale upozornit na mírnější dochucení. Pro jistotu si s sebou přibalte i pár oblíbených svačinek pro případ, že by dětem místní kuchyně nesedla.

Bezpečnost na Djerbě

Djerba je obecně považována za bezpečnou destinaci pro dovolenou s dětmi. Místní obyvatelé jsou přátelští a zvyklí na turisty. Kriminalita je zde nízká a násilné činy jsou vzácné. Nicméně, jako v každé turistické destinaci, je důležité dbát na základní bezpečnostní opatření. Udržujte své cennosti v bezpečí, nenechávejte je bez dozoru na pláži nebo v autě. Vždy mějte u sebe kopii důležitých dokumentů.

Při koupání v moři dbejte na pokyny plavčíků a nevzdalujte se příliš od břehu. Informujte se o případných proudech a nebezpečných místech. Voda je sice většinou klidná a mělká, ale opatrnosti není nikdy dost, zvlášť s malými dětmi. Pokud se chystáte na výlet do odlehlejších oblastí ostrova, je vhodné informovat o svém plánu někoho z rodiny nebo přátel.

V neposlední řadě nezapomeňte na cestovní pojištění, které vám v případě potřeby pokryje náklady na lékařskou péči. S dodržováním těchto základních bezpečnostních opatření si můžete užít bezstarostnou dovolenou na Djerbě se svými dětmi.

Cestovní pojištění

Při plánování dovolené na Djerbě s dětmi je cestovní pojištění naprostou nezbytností. Nikdy nevíte, co se může přihodit, ať už jde o úraz dítěte během her na pláži, nevolnost z jídla, nebo ztrátu zavazadel. Cestovní pojištění vám poskytne klid a jistotu, že v případě nenadálých událostí budete mít kryté náklady na lékařskou péči, repatriaci, odpovědnost za škodu a další nepříjemnosti.

Hotel Vzdálenost od pláže (m) Dětský klub Animační programy Cena za osobu/noc (Kč)
Hotel A 100 Ano Ano 1500
Hotel B 250 Ne Ano 1200

Při výběru pojištění se zaměřte na dostatečné krytí léčebných výloh, a to i v případě sportovních aktivit, které plánujete s dětmi provozovat. Důležité je také pojištění odpovědnosti za škodu, pokud by vaše ratolest způsobila nehodu. Nezapomeňte zkontrolovat podmínky pojištění zavazadel a cestovních dokladů.

Pro rodiny s dětmi se vyplatí zvážit i připojištění storna zájezdu, které vám vrátí peníze za dovolenou v případě, že ji nebudete moci z vážných důvodů (např. nemoc dítěte) absolvovat.

Nepodceňujte výběr cestovního pojištění a věnujte mu dostatečnou pozornost. Porovnejte si nabídky různých pojišťoven a vyberte tu, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám a rozpočtu.

Tipy pro cestování s dětmi

Djerba je skvělou volbou pro rodinnou dovolenou, ale s trochou plánování bude váš zážitek ještě lepší. Letenky si rezervujte s předstihem, abyste získali nejlepší ceny, zejména pokud cestujete v hlavní sezóně. Zvažte ubytování v hotelu, který nabízí dětské kluby nebo animační programy. Děti se zabaví a vy si budete moci odpočinout. Pláže na Djerbě jsou obecně velmi pozvolné a písčité, ideální pro malé děti. Nezapomeňte na opalovací krém s vysokým SPF, klobouky a sluneční brýle, abyste chránili děti před sluncem. Mnoho restaurací na Djerbě nabízí dětské menu. Nebojte se vyzkoušet i místní speciality, mnoho z nich je velmi chutných i pro dětské jazýčky. Nezapomeňte na cestovní pojištění pro případ, že by se stalo něco nepředvídaného. Sbalte si dostatek plen, vlhčených ubrousků a dalších nezbytností pro miminka a batolata. Na Djerbě je mnoho obchodů, ale nemusí mít vždy vše, co potřebujete. Nebojte se s sebou vzít i kočárek, i když je vaše dítě už větší. Hodí se na delší procházky a výlety. Djerba nabízí mnoho aktivit pro rodiny s dětmi. Navštivte krokodýlí farmu, užijte si jízdu na velbloudech nebo se vydejte na výlet lodí.

Nejlepší období pro dovolenou

Djerba se pyšní příjemným počasím po celý rok, ale pro dovolenou s dětmi je nejvhodnější období od května do října. Teploty vzduchu se v těchto měsících pohybují mezi 25 a 30 stupni Celsia a moře je krásně teplé a ideální ke koupání. Děti si užijí dostatek sluníčka a vodních radovánek. Navíc v tomto období probíhá na Djerbě méně turistů, takže si užijete klidnější atmosféru.

Pokud preferujete mírnější klima, zvolte jaro nebo podzim. V dubnu a květnu, stejně jako v září a říjnu, se teploty pohybují kolem 20 stupňů Celsia, což je ideální pro výlety a poznávání ostrova. Moře je v těchto měsících stále příjemné ke koupání, i když pro někoho může být chladnější.

V hlavní sezóně, tedy v červenci, červenci a srpnu, teploty na Djerbě šplhají až k 35 stupňům Celsia. Pro rodiny s malými dětmi to může být příliš horko, proto je vhodné zvážit jiný termín. Nezapomeňte, že i v tomto období je nutné chránit děti před sluncem a dodržovat pitný režim.

Cena dovolené na Djerbě

Plánujete dovolenou na Djerbě s dětmi a zajímá vás, na kolik vás to vyjde? Cena se liší v závislosti na termínu, délce pobytu, typu ubytování a stravování. Obecně platí, že nejlevnější zájezdy na Djerbu s dětmi pořídíte mimo hlavní sezónu, tedy na jaře nebo na podzim. V hlavní sezóně, tedy v červenci a srpnu, ceny rostou.

Ubytování v hotelu s all inclusive programem pro rodiny s dětmi vyjde dráž než ubytování v apartmánu s vlastním stravováním. Pokud chcete ušetřit, zvažte nákup zájezdu last minute nebo first minute. Ceny letenek se také liší v závislosti na termínu a letecké společnosti. Letenky pro děti bývají levnější než pro dospělé.

Kromě ceny zájezdu a letenek počítejte s kapesným na výlety, jídlo a pití mimo hotel a suvenýry. Na Djerbě se platí tuniským dinárem (TND). Většina hotelů a restaurací akceptuje také platbu kartou. Pokud se chystáte na výlety do odlehlejších oblastí, doporučujeme si vyměnit peníze předem.

Dovolená na Djerbě s dětmi může být cenově dostupná, pokud si dáte práci s hledáním výhodných nabídek a budete flexibilní s termínem. Nezapomeňte si sjednat cestovní pojištění, které vám v případě potřeby uhradí náklady na lékařskou péči.