Petříkovice: Večerní lyžování pod hvězdnou oblohou

Když se zimní slunce pomalu schová za obzor a hory se zahalí do tmavomodrého sametu, v Petříkovicích u Trutnova to teprve začíná žít. Sjezdovky se rozzáří umělým osvětlením a lyžaři se sjíždějí, aby si vychutnali kouzlo večerního lyžování.

Sjezdovky pro všechny

Areál Petříkovice nabízí dva osvětlené svahy, které si užijí jak zkušení lyžaři, tak i začátečníci. První sjezdovka, dlouhá 600 metrů, je mírnější a ideální pro rodiny s dětmi. Druhá sjezdovka, s délkou 800 metrů, je o něco prudší a uspokojí i náročnější lyžaře. Obě sjezdovky jsou denně před večerním lyžováním upravovány rolbou, takže si můžete být jisti perfektním sněhem.

Večerní pohoda a romantika

Večerní lyžování v Petříkovicích má jedinečnou atmosféru. Sjezdovky se koupou v tlumeném světle reflektorů a nad hlavou se třpytí hvězdná obloha. Všude panuje klid a pohoda, jen občas ho přeruší svištění lyží a smích lyžařů.

Večerní lyžování v Petříkovicích to není jen o lyžování. Můžete se tu zahřát u krbu v útulné hospůdce, dát si něco dobrého k snědku a vychutnat si zimní atmosféru.

Tipy pro večerní lyžování

  • Připravte se na chladnější počasí. Večer se teploty obvykle snižují, proto se oblečte tepleji.
  • Nezapomeňte na čelovku. I když jsou sjezdovky osvětlené, čelovka vám pomůže lépe vidět v okolí.
  • Užijte si atmosféru. Večerní lyžování v Petříkovicích je jedinečný zážitek, který si nenechte ujít.

Petříkovice: Ideální místo pro zimní dovolenou

Areál Petříkovice nabízí ideální podmínky pro zimní dovolenou. Kromě večerního lyžování si tu můžete zalyžovat i přes den, vyrazit na běžky nebo si jen tak odpočinout v krásné zimní krajině. V okolí areálu najdete širokou nabídku ubytování, restaurací a dalších služeb.

Přijďte si do Petříkovic vychutnat kouzlo večerního lyžování a užijte si zimní atmosféru v plné parádě!

Petříkovice po tmě: Lyžování pro každého a netradiční randění

Večerní lyžování v Petříkovicích není jen o sjezdech a carvingových obloucích. Je to taky skvělá příležitost, jak si zpestřit volný večer a vyzkoušet něco nového. Tady máte pár nápadů, jak si užít Petříkovice po tmě trochu netradičně:

S kámoškou na svahu: Dejte si s kamarádkou společný trénink a porovnejte si časy na sjezdovce. Potom se můžete odměnit svařákem v hospůdce a pokecat si o všem možném.

S partnerem na rande: Večerní lyžování může být originální a romantické rande. Zahalte se do jedné velké bundy pro dva a sjíždějte sjezdovku společně. Nebo si naplánujte piknik v teple hospůdky po lyžování a dívejte se z okna, jak se na sjezdovce prohánějí ostatní lyžaři.

S rodinou na výlet: Večerní lyžování není jen pro dospělé. Pokud máte děti, které už na lyžích zvládnou alespoň základ, vezměte je s sebou. Sjezdovky v Petříkovicích jsou vhodné i pro začátečníky a určitě si to všichni užijete.

Après-ski s parádou: A co teprve after-ski po večerním lyžování? Víkendové večery v hospůdce u areálu často hraje živá hudba a panuje skvělá nálada. Můžete si dát něco dobrého k jídlu, zatancovat si a pobavit se s ostatními lyžaři.

Petříkovice v zimě nejsou jen o sjezdovkách. V okolí areálu najdete krásné běžecké tratě, které jsou večer také osvětlené. Můžete se tak vydat na romantickou projížďku zasněženou krajinou a prozkoumat okolí trochu jiným způsobem.

Ať už jste zkušení lyžaři nebo teprve začínáte, večerní lyžování v Petříkovicích je skvělá zábava pro všechny. Tak neváhejte a vyrazte si za zimní romantikou a trochu adrenalinu pod hvězdnou oblohu.

Petříkovice mimo sjezdovky: Tipy na ubytování a aprés-ski speciality

Večerní lyžování sice zabere kus večera, ale to neznamená, že si v Petříkovicích nemůžete užít i zbytek večera. Ať už hledáte útulné ubytování s krbem, nebo si chcete pochutnat na místních specialitách po lyžování, tady máte pár tipů:

Ubytování s horskou atmosférou

Penziony s wellness: V okolí areálu najdete několik penzionů, které nabízejí ubytování v tradičním horském stylu. Mnohé z nich mají i vlastní wellness centra, kde si můžete po lyžování odpočinout v sauně nebo vířivce.

Horské chaty: Pro ty, kteří hledají opravdovou horskou atmosféru, jsou tu k dispozici pronájmy horských chat. Večery u krbu s hrnkem horké čokolády a výhledem na zasněžené hory jsou k nezaplacení.

Apartmány pro rodiny: Pokud cestujete s rodinou, ideální volbou mohou být apartmány. Nabízí více prostoru a často i vlastní kuchyňku, což se s dětmi hodí.

Après-ski speciality, které musíte ochutnat

Krkonošské kyselo: Tradiční krkonošská polévka z kysaného zelí, uzeniny a brambor. Zahřeje vás a dodá energii po dni na sjezdovce.

Krkonošské chlupaté knedlíky: Nadýchané knedlíky plněné ovocem, které se podávají s tvarohem a povidlem. Sladká tečka za vydatným jídlem.

Trutnovská drážďanka: Silný pivní likér s jedinečnou chutí. Ideální na zahřátí po ledovém večeru.

Když už jsme u toho jídla, nesmíme zapomenout na místní restaurace

Restaurace přímo u sjezdovky: Rychlé občerstvení přímo u sjezdovky, kde si můžete dát něco teplého k jídlu a pití.

Tradiční krkonošské restaurace: Restaurace v okolních vesničkách nabízejí speciality krkonošské kuchyně a příjemnou horskou atmosféru.

Stylové aprés-ski bary: Pro ty, kteří chtějí večer zakončit zábavou, jsou tu aprés-ski bary s živou hudbou a tanečním parketem.

Ať už si vyberete cokoliv, jedno je jisté - večerní lyžování v Petříkovicích vám nabídne nezapomenutelný zážitek a spoustu možností, jak si užít zimu plnými doušky.

Publikováno: 31. 03. 2024

Kategorie: Petříkovice

Autor: Tomáš Durčák