Petříkovice

Petříkovice je malebná vesnice, která patří k obci Chvaleč v okrese Trutnov. Petříkovice se rozprostírají asi 3,5 kilometrů západním směrem od obce Chvaleč. Vesnice je zasazena do údolí pod jihovýchodními svahy Janského vrchu, který se zároveň prezentuje jako severní konec pásma Jestřebích hor. Petříkovice se nachází v katastrálním území Petříkovice u Trutnova a zaujímají plochu o velikosti 6,08 kilometrů čtverečních. Údolím, tedy i samotnou vesnicí, protéká Petříkovický potok. I přes svou malou rozlohu jsou Petříkovice pro turisty velmi významné. Nachází se zde SKI Petříkovice, koupaliště, ale také se zde pořádají různé kulturní akce. Zajímavostí není pouze již zmíněný Skiareál Petříkovice, ale také jsou zde pořádány různé kulturní akce. Chystá se zde například Drapák Rodeo Petříkovice 2015, nebo se můžete vydat na Enduro Petříkovice 2015. Vesnice Petříkovice u Trutnova je obehnána kopci a nachází se podél krásného údolí.

Historie

Historie Petříkovic se začala psát v roce 1012, přičemž právě z tohoto roku pochází první zmínka o osídlení této oblasti. Vesnice prý získala název podle prvního osadníka, jehož jméno bylo Peter Pestolský. V minulosti zde byla otevřena také naleziště železné a manganové rudy. Z historie bychom mohli zmínit také Johanna Ulbricha, majitele zdejšího mlýna, který v roce 1872 postavil pod Janským vrchem poutní kapli. Ale tato kaple je dávnou minulostí. Byla postavena ze dřeva, které však podlehlo nepříznivým vlivům počasí.

Vesnice má dlouhou historii i přes svou malou rozlohu. Jedná se o velmi navštěvovanou oblast, a to díky tomu, že je zde vybudován SKI areál Petříkovice, ale také díky nádherné majestátné přírodě, do které je vesnice zasazena.

Turistika

Petříkovice u Trutnova patří k těm vesnicím, které mají turistům co nabídnout za každého ročního období. V zimních měsících do Petříkovic míří spousta milovníků lyžování a snowboardingu, protože se zde nachází skiareál Petříkovice. V letním období se mohou turisté osvěžit ve zdejším bazénu s čistou vodou. Tento bazén je považován za zdejší menší koupaliště, které je pro místní obyvatele dostačující. Ale toto malé koupaliště bohatě poslouží i turistům. Z turistických zajímavostí stojí za zmínku také památník Ladislava Opočenského, nebo můžete zavítat k turistickému hraničnímu přechodu do Polska. A v neposlední řadě se mohou Petříkovice pyšnit nádhernou studánkou pod Janským vrchem, ke které si také můžete udělat procházku. Pokud zrovna nenavštívíte SKI areál Petříkovice, můžete se podívat právě k některým těmto památkám, které jsou pro Petříkovice velmi významné.

Ale tímto výčtem turistických zajímavostí ještě nekončíme. Na své si zde totiž přijdou i milovníci aktivního odpočinku, a to nejen díky areálu SKI Petříkovice, ale byl tu vybudován také sportovní areál u koupaliště a víceúčelové hřiště. Abyste v této lokalitě strávili několik dní, ubytování Petříkovice vám nabízí v penzionech, apartmánech a také v chatkách. Ať už preferujete jakýkoliv typ ubytování, vždy si přijdete na své.

Služby

Petříkovice u Trutnova se zaměřují nejen na turisty, ale ve svém portfoliu služeb mají i služby zaměřené na zdejší obyvatele. Velmi vyhledávaný je termín autoškola Dlouhý Chvaleč Petříkovice. Tato autoškola nabízí kurzy pro získání řidičského oprávnění. Autoškola Dlouhý Chvaleč Petříkovice zahrnuje mezi obce, odkud se potenciální řidiči hlásí do kurzů.

Než se v zimě vydáte na svah, nabízí se vám od areálu ski areál Petříkovice web kamera, přes kterou můžete zhlédnout, v jakém stavu je místní svah. Místní obyvatelé si ale zamilovali také ski areál Petříkovice a okolní přírodu, která vybízí k dlouhým a nenáročným procházkám. Na vesnici panuje klid, ale obyvatelé a turisté nejsou ochuzeni ani o kulturní akce, jako je Drapák Rodeo Petříkovice 2015, ale také Enduro Petříkovice 2015. Jedná se o dvě největší kulturní akce, které jsou v Petříkovicích pořádány. Vedle toho bohužel nejbližší policejní pobočku Policie ČR musíte hledat v nejbližším větším městě - Trutnov. Pokud vás okolí vesnice Petříkovice u Trutnova zaujme, ať už je to skiareál Petříkovice, nebo malebná příroda v létě, budete hledat vhodné ubytovací zařízení.

Ubytování

Ubytování Petříkovice nabízí v penzionech i v krásných chatkách. Velmi oblíbená je Chalupa u Matěje Petříkovice, která se může pyšnit bohatým vybavením. K dispozici má Chalupa u Matěje Petříkovice dostatek prostoru pro spaní, hernu, sociální zařízení, ale nechybí ani sauna či ohniště s posezením. Na své si zde přijde opravdu každý.

Budete-li hledat, jaké ubytování Petříkovice mohou nabídnout, pak budete mile překvapeni bohatou nabídkou.

Jestliže vás zajímá Ski areál Petříkovice web kamera je neustále k dispozici. Můžete tak sledovat, v jakém stavu je v zimním období ski Petříkovice. Díky tomu se rozhodnete, zda se do Petříkovic vydat.

Kulturní akce v Petříkovicích

Pravidelně je zde pořádána kulturní akce zvaná Drapák Rodeo. Také bude pořádán Drapák Rodeo Petříkovice 2014 a těšit se můžete rovnou na Drapák Rodeo Petříkovice 2015. Jedná se o motorkářské závody, které jsou plné zábavy a napětí. Také je pořádáno Enduro Petříkovice 2014 a nebude chybět ani Enduro Petříkovice 2015. Jestliže chcete navštívit tyto kulturní akce, ubytování Petříkovice vám určitě nabídnou.

Můžete se tedy těšit na SKI areál Petříkovice, motorkářské závody, nebo na aktivní odpočinek v okolní přírodě. Vesnice Petříkovice má bohaté vyžití a na své si zde přijdou všechny věkové kategorie. Pokud by jste neshledali tuto lokalitu za zajímavou, můžeme Vám doporučit například využití online vyhledávače zájezdů a dovolených od seznam.cz s názvem Sdovolená, kterou naleznete na adrese www.sdovolená.cz a kde si určitě vyberete ze stovek nabídek českých i zahraničních lokalit ať už z pohledu turistiky, nebo relaxování v České republice, nebo zahraničí. Výběr je opravdu široký a volba je jen a jen na Vás!