Pohostinství v Petříkovicích a okolí

Nabídka pohostinství v Petříkovicích je zčásti velmi úzce propojena s nabídkou ubytování. Většina nabídek ubytování totiž přirozeně zahrnuje také stravu, zpravidla polopenzi. Celoroční rušný turistický ruch v Petříkovicích i okolí vytváří stálou poptávku po stravování a potravinách obecně. Proto i v relativně malé vesnici Petříkovice a nedaleké obci Chvaleč najdeme dohromady na dvě desítky míst, kde turisté a návštěvníci mohou ukojit svůj hlad či uhasit svou žízeň. Široká nabídka zahrnuje vše od bufetů a obchodů se smíšeným zbožím přes motoresty, zájezdní hostince, restaurace a penziony. Za ochutnávku určitě stojí vyhlášené trutnovské pivo Krakonoš, které se v Trutnově vaří už od roku 1582 a točí ho ve všech hospodách v širokém okolí, Petříkovice nevyjímaje. V zimních měsících lyžaři a snowboardisté s oblibou navštěvují Bufet u vleku s kapacitou až čtyřiceti osob, který se nachází přímo u vleků ve Ski Areálu Petříkovice. Nabídka zahrnuje rychlé občerstvení a venkovní posezení. Bufet je však v provozu také v letních měsících, a to zejména pro turisty, kteří si dorazí do Ski Areálu Petříkovice vyzkoušet sjezd po místních travnatých svazích v adrenalinových kárách.

Kam za jídlem v Petříkovicích?

Na oběd či večeři si určitě aspoň jednou zajděte do Motorestu Soudek. Ten leží jen pár kroků od Ski Areálu Petříkovice přímo u hlavní komunikace do Trutnova. Pro návštěvníky je k dispozici celá řada známých jídel z mezinárodní kuchyně a posezení v příjemném prostředí. Na druhém konci obce Petříkovice nabízí restauraci a příjemné posezení Penzion Jaroslav. Pro návštěvníky je kromě výborné kuchyně k dispozici ping pong nebo šipky.

Restaurace a podniky v okolí

Jen několik kilometrů severozápadně od vesnice Petříkovice se nachází na úpatí východních Krkonoš obec Bernartice, nabízející také několik příjemných podniků, které můžete využít například, pokud se do těchto míst vydáte na výlet. Součástí Bernartic je osada Bečkov, kde se nachází Penzion Zátiší. Jeho součástí jsou kuřácké i nekuřácké prostory restaurace, dva bary i dětský koutek. Zajímavou alternativou je v Bernarticích Restaurace – Pokorný Jiří. V nedaleké osadě Křenov, která taktéž patří pod Bernartice, sídlí v nádherné historické horské chatě uprostřed nedotknuté přírody Vila Křenov, provozující kromě ubytování také prostornou restauraci až pro padesát osob. Jídelníček obsahuje tradiční českou i mezinárodní kuchyni a v letních měsících je zde v provozu prosluněná terasa s nádherným výhledem na pohraniční svahy východních Krkonoš, kde se tu a tam pořádá grilování či opékání na ohni.

Velmi atraktivním výletem na Trutnovsku je návštěva Adršpašsko-teplických skal, které jsou Národní přírodní rezervací plnou nádherných pískovcových skal rozličných tvarů a nacházejí se pár kilometrů na severovýchod od vesnice Petříkovice.

Po procházce přírodou určitě zavítejte do obce Adršpach, kde se nachází celá řada velmi pěkných restaurací, hotelů a penzionů. Až čtyřicet osob dokáže pojmout do své restaurace Penzion Pod Hradem, který se nachází v nádherné historické horské chatě. Pokud naopak hledáte prostředí zděné novostavby, můžete využít restauraci s kavárnou v Pensionu Adršpach. V obci Dolní Adršpach určitě stojí za návštěvu rustikální dřevěný hostinec s názvem Občerstvení u Peňáka. Největší restauraci se salónkem pro až 200 lidí i nekuřáckou sekcí nabízí ve svých prostorách hotel Javor.

Nabídka pohostinství v obci Chvaleč

Ještě větší koncentraci pohostinských zařízení všeho druhu najdeme v sousední obci Chvaleč, pod kterou vesnice Petříkovice územně patří.Pro milovníky posezení u sklenice piva v příjemném prostředí a atmosféře se nabízí návštěva hospody U Podkovy, kde lze kromě dobrého piva a jídel české kuchyně ochutnat také něco z místních specialit k pivu.

Za návštěvu stojí rovněž Kamenná hospůdka, která nabízí kromě vnitřních prostor také posezení ve venkovní pergole, široký výběr ze studených i teplých pokrmů a nachází se přímo na cyklotrase číslo 4093, vedoucí z Petříkovic přes Radvanice do Jívky. Restauraci a teplou kuchyni nabízí ve Chvaleči i Penzion Ovečka, nacházející se hned u hlavní komunikace procházející obcí. Pro nákup potravin slouží místní obchod se smíšeným zbožím.

Radvanice a Úpice

Směrem na jih z Petříkovic se nachází malebná obec Radvanice, a také město založené již v 11. století, Úpice. Obě tyto lokality jsou z Petříkovic velmi pohodlně dostupné automobilem, vlakem nebo lokální autobusovou dopravou. V zimě si určitě zajeďte vyzkoušet lyžovačku v Lyžařském areálu Radvanice, kde můžete využít občerstvení v nově zbudovaném skibaru. Oblíbenou pizzu, speciality na grilu i Wi-Fi zdarma nabízí v rozlehlých prostorách své restaurace Penzion Radvanice. Pokud holdujete lehčím jídlům, jako jsou ryby, saláty nebo těstoviny, vyjde vám vstříc personál radvanické restaurace a hostince Majka. Známým celoročním bufetem pro až sto lidí v Radvanicích je Jestřebí Bouda.

Město Úpice nabízí kromě četných památek pro turisty také více než dostačující nabídku pohostinských zařízení. Asijskou nebo italskou kuchyni můžete ochutnat v restauraci, kterou v Úpici provozuje Hotel Beneš. Stylové nekuřácké prostředí a velmi příjemnou atmosféru může nabídnout Café restaurant U Maršíků Úpice, kde je kavárna provozována s tradicí sahající až do roku 1905. Pokud v Úpici budete shánět dobré víno, určitě navštivte zdejší Vinotéku ZS, která ve svém sortimentu nabízí vína z Moravy i Čech.

Trutnov

Nejvyhlášenější restaurace na Trutnovsku najdeme přirozeně v samotném okresním městě Trutnov, zejména v jeho historickém centru, ale také v některých okrajových částech. Z nepřeberného množství je někdy poměrně těžké vybrat si pouze jeden podnik, nicméně zkuste navštívit například Restauraci Pod Lékárnou, která se nachází ve sklepních prostorách v centru Trutnova a nabízí zejména speciality ze svého grilu, umístěného přímo v interiéru restaurace. K pokrmům se doporučuje plzeňské pivo či moravské víno. Historickou atmosféru nabízí v centru Trutnova Restaurace Národní dům, sídlící v samotné budově Národního domu postavené na přelomu 19. a 20. století.

Asi nejoblíbenější pivnici ve městě je hospoda U Draka, ležící přímo na hlavním městském náměstí. Milovníci pizzy mohou zavítat do Pizzerie La piazza, která se nachází nedaleko trutnovského Muzea Podkrkonoší. Za nočním životem v Trutnově vyrazte například do baru Depresso, nebo baru Nice.