Ubytování Petříkovice

Malebná vesnička Petříkovice se nachází v severovýchodních Čechách nedaleko okresního města Trutnov jako součást obce Chvaleč. Najdeme ji v malém údolí na úpatí Janského vrchu, tedy na severní hranici Jestřebních hor. Petříkovice jsou vyhledávaným cílem lyžařů, pěších turistů nebo cyklistů, kteří hledají kromě nových zážitků i klidnou atmosféru a nedotčenou přírodu česko-polského pohraničí. Pokud budete v tomto regionu hledat ubytování Petříkovice nabízejí širokou škálu provozovatelů celé řady soukromých objektů. Vhodné je rovněž hledat například na internetu pomocí jednoduchého sousloví „ubytování Chvaleč“, neboť Petříkovice pod tuto obec územně patří. Pro potřeby ubytování Petříkovice nabízejí hned několik stylových a udržovaných chatek či penzionů, které si v této sekci stránek podrobně rozebereme a to včetně možnosti ubytovacích rezervací přímo v hotelech i penzionech z okolí.

Rádi bychom Vám zde pomohli při výběru toho nejvhodnějšího ubytování v Petříkovicích a přilehlého okolí, které bude odpovídat Vašim cenovým možnostem a to z toho důvodu, že různé penziony a hotely se mohou cenově lišit i v řádu několika tisíců korun za noc.

Penzion Jaroslav Petříkovice

Největší ubytovací kapacitu nabízí rodinný Penzion Jaroslav Petříkovice, nedávno zrekonstruovaný sympatický objekt se zachovalou image horské chalupy, ležící hned u SKI areálu Petříkovice. Penzion Jaroslav Petříkovice nabízí dvě ubytovací patra s celkovou kapacitou 26 lůžek, moderním vybavením včetně Wi-Fi a televize se satelitním příjmem, ale také příjemnou společenskou místnost, vlastní garáž i lyžárnu. V letních měsících lze rovněž využít terasu s výhledem na okolí. Pro ty nejmenší nabízí Penzion Jaroslav Petříkovice nejen vlastní dětské hřiště s pískovištěm, ale také okolní rozsáhlé horské louky, které k objektu patří.

Chata u Huberta a Chalupa u Matěje

Při hledání vhodného ubytování v Petříkovicích určitě narazíte na tuto dvojici stylových horských chalup, které mají společného majitele a nabízejí velmi pohodlné a moderní prostory pro menší i větší skupiny návštěvníků.

Chalupa u Matěje Petříkovice je tou větší z dvojice a nabízí ubytování až pro dvacet osob v rozlehlých prostorách zrekonstruované horské chaty. Bohatě vybavená kuchyně, společenská místnost s barem, stolní fotbal, sauna, zahradní krb s posezením, party stanem a vířivkou nebo venkovní zapuštěný bazén, to vše a ještě víc může chata U Matěje Petříkovice nabídnout.

S chatou U Huberta má chata U Matěje Petříkovice navíc společný dětský koutek, a také soukromý antukový tenisový kurt. Chatka U Huberta je jedním z menších objektů ubytování v Petříkovicích, přesto nabízí prostory až pro sedm osob ve třech ložnicích, plně vybavenou kuchyň, dvě koupelny, balkón s výhledem do údolí a venku kromě zastřešeného venkovního posezení také nadzemní bazén.

Villa Havel a Chalupa Pod studánkou

Rodinný pension Villa Havel Petříkovice nabízí zajímavou alternativu ubytování v Petříkovicích, neboť se nachází na oploceném pozemku jen pár desítek metrů od lyžařského vleku. Budovu charakterizuje útulný interiér, plně vybavená kuchyně, sauna až pro šest osob a čtyři podkrovní pokoje s deseti lůžky. Villa Havel Petříkovice dále nabízí připojení k internetu prostřednictvím Wi-Fi nebo zajímavou sbírku několika desítek mysliveckých trofejí, jež zdobí interiér a chodby pensionu.

Větší skupiny osob mohou při hledání vyhovujícího ubytování v Petříkovicích využít služeb, které nabízí nově zařízená Chalupa Villagio Petříkovice - Chalupa Pod studánkou. Místo k přenocování zde najde až šestnáct osob, a to ve čtyřech pokojích. Samozřejmostí je kuchyně vybavená vším potřebným, domácí kino, Wi-Fi připojení, vlastní lyžárna a celá řada společenského vyžití. Zděná Chalupa Villagio Petříkovice (Chalupa Pod studánkou) nabízí kromě útulného podkroví také rozsáhlou zahradu s malou zděnou rotundou, kde je kromě příjemného posezení možné celoročně pořádat grilování nebo opékání.

Jestliže máte raději širší výběr ubytování, Petříkovice rozhodně nejsou jedinou lokalitou vhodnou pro hledání noclehu. Okolní obce i okresní město Trutnov mají rozhodně také co nabídnout.

Ubytování v okolí

Kromě ubytování v Petříkovicích hledá mnoho turistů pro potřeby ubytování Chvaleč, obec, pod kterou Petříkovice spadají. A jaké ubytování Chvaleč vůbec nabízí? I zde lze za největší považovat výše zmíněný Penzion Jaroslav Chvaleč, nicméně obec nabízí také další ubytování, například penzion U Hada, který tvoří tři plně vybavené apartmány s kapacitou jedenácti lůžek a prostorná společenská místnost se sportovním vyžitím a zastřešeným grilem. V letních měsících je k dispozici venkovní bazén nebo volejbalové hřiště. Rustikální styl najdeme v historické dřevěné chatě na okraji obce Chvaleč, kde sídlí Rekreační dům Chvaleč. Dřevěnice pochází z roku 1858, v roce 2000 prošla rekonstrukcí a najdeme doslova „na samotě u lesa“. V patře stavba nabízí dvě ložnice s kapacitou šesti lůžek, přízemí pak tvoří plně vybavená kuchyň, krb na dřevo, koupelna s WC a jídelní kout. Kromě dřeva probíhá vytápění jednotlivých místností elektricky. Tento styl ubytování Chvaleč nabízí zejména pro méně náročné návštěvníky, kteří však chtějí zakusit pobyt v typické místní stavbě staré více než sto padesát let.

Jestliže vás nezaujme ani Penzion Jaroslav Chvaleč, ani žádné z výše uvedených ubytování v Petříkovicíc, možná najdete to pravé v obci Bernartice, která leží na úpatí východních Krkonoš jen jedenáct kilometrů od Trutnova. Atraktivní ubytování pro sedm osob nabízí v Bernarticích chata U Kapličky, stojící na samotě na okraji obce s nádherným výhledem na Krkonoše i Sněžku. Společného majitele mají Chaloupka Na Vršku a Chalupa Pod Lípou. Obě budovy jsou od sebe vzdáleny asi sto padesát metrů a nabízejí dohromady ubytování pro dvacet šest osob. Čtyři kilometry od Bernartic se v osadě Bečkov nachází Penzion Marie, jenž má kapacitu dvanáct lůžek a nabízí návštěvníkům veškeré potřebné pohodlí.

Trutnov

Pokud nezvolíte pro své ubytování Petříkovice ani žádnou z nabídek, které nabízí ubytování Chvaleč a okolí, nabízí se nedaleké okresní město Trutnov, kde lze najít nepřeberné množství penzionů, hotelů a apartmánů. Až šedesát lůžek rozdělených mezi dvou a šesti lůžkové pokoje nabízí Rekreační středisko Webrovka. Milovníci stanování a kempingu určitě ocení Rekreační areál Dolce, který nabízí zděné rekreační domky, Finské chatky, ale také kempová místa pro stany či karavany.

Jestliže v Dolcích hledáte ubytování mimo kemp, mohl by vás zaujmout Srub Dolce. Novostavba v původním selském stylu nabízí útulný a moderní interiér se vším potřebným a šest lůžek ve dvou oddělených ložnicích v patře. V obci Vlčice u Trutnova (asi pět kilometrů od města) se nachází další dřevěná novostavba, Chata Kvítek. Téměř v samotném historickém centru Trutnova stojí moderní, čtyřhvězdičkový hotel Davídek, který nabízí dvacet pět luxusních pokojů a dva apartmány. Dále hotel disponuje konferenčními prostory s kapacitou až sto osob, wellnes centrem, finskými saunami či tenisovými kurty.

Z výše napsaného si zajisté každý dokáže udělat kompletní obrázek o tom, jaké typy ubytování Petříkovice, Chvaleč a další obce na Trutnovsku nabízejí. Nyní už stačí jen vybrat si to, které vám nejvíc vyhovuje a vyrazit poznávat krásy severovýchodních Čech.