Služby v Petříkovicích

Byť jsou Petříkovice jen malou vesnicí v severovýchodních Čechách nedaleko okresního města Trutnov s pouhými pár set obyvateli, najdeme zde širokou škálu služeb nejen pro místní, ale i pro návštěvníky. Důvod je patrný, neboť Petříkovice celoročně patří mezi oblíbené turistické destinace a zároveň jsou místem konání celé řady ať už sportovních, nebo kulturních událostí. V kombinaci s klidnou atmosférou česko-polského pohraničí, okolní nádhernou přírodou, pomalu plynoucím časem a vždy usměvavými a ochotnými obyvateli tvoří Petříkovice více než ideální místo pro celou řadu menších i větších podnikatelů nejen z Čech, ale i z nedalekého Polska. Tito se velmi často orientují zejména na poskytování ubytovacích prostor nebo pohostinství pro turisty. Vzrůstající obliba Petříkovic i okolí se projevuje v neustále rostoucím počtu i kvalitě ubytovacích zařízení ve vesnici.

Ubytování

Ať už toužíte po pobytu v typické rustikální dřevěné chalupě z minulého století, nebo chcete raději nově postavenou zděnou chatu s veškerým potřebným vybavením včetně internetu, sauny či bazénu a nebo hledáte raději klidný rodinný penzion s výhledem na okolní hory a přírodu, Petříkovice vám mají vždy co nabídnout.

Mnoho soukromých chat navíc nabízí ubytování pro deset i více lidí, takže není problém najít zde nocleh i pro větší skupiny lidí. K mnoha objektům také většinou patří rozsáhlé zahrady, pole nebo lesy, které mohou návštěvníci bez problémů využívat. Bližší informace o konkrétních ubytovacích možnostech v Petříkovicích a okolí najdete v sekci Ubytování.

Ski Areál Petříkovice

Jednou z ikon Petříkovic i zdejšího okolí je Ski Areál Petříkovice, ležící na okraji obce a asi osm kilometrů od okresního města Trutnov. Ski Areál nabízí více než tři a půl kilometrů sjezdovek rozdělených mezi čtyři sjezdovky, a také dětský svah pro ty nejmenší. Pohodlí při lyžování či snowboardingu zajišťují dva vleky pro dospělé a jeden pro děti. Samozřejmostí je prostorné parkoviště přímo u vleků, bufet s občerstvením, a také osvětlení umožňující večerní lyžování. Mimo to mohou návštěvníci využít služeb zdejší půjčovny lyží a snowboardů nebo lyžařské školy, která nabízí kurzy lyžování pro začátečníky i pokročilé. Kromě automobilové dopravy lze využít i služeb lokálních skibusů. Před příjezdem můžete také aktuální stav sjezdovek i počasí zkontrolovat na internetu přes web kameru. Atraktivním lákadlem jsou rovněž velmi příznivé ceny skipasů. Velké oblibě se v letních měsících těší také adrenalinové horské káry, pro jejichž provoz jsou využívány svahy a vleky Ski Areálu Petříkovice. Podrobnější informace o Ski Areálu Petříkovice i dalších sjezdovkách v okolí jsou k dispozici zde.

Kam za dobrým jídlem

Petříkovice, Chvaleč a okolní obce nabízejí návštěvníkům velký výběr gastronomických zařízení od menších bufetů přes hospody a motoresty až po hostince a penziony, kde lze kromě tradičních pokrmů české kuchyně ochutnat také rustikální speciality Trutnovska a česko-polského pohraničí.

Taktéž se v každé větší obci nachází obchod se smíšeným zbožím umožňující nákup všech základních potravin, hygienických potřeb apod. V zimě můžete v těchto zařízeních často najít příjemné posezení u krbu, v létě naopak lze využít vhodně postavené prosluněné terasy s krásnými výhledy po malebném okolí Jestřebích hor. Za vyšší gastronomií určitě vyrazte do centra Trutnova, kde své služby nabízí celá řada vyhlášených restaurací.

Kompletní seznam všech stravovacích zařízení nejen v Petříkovicích, ale i v nejbližším okolí, naleznete v sekci Pohostinství.

Služby provozované v létě

Ani v létě není o bohaté vyžití v Petříkovicích vůbec žádná nouze. Sluníčko a příjemné teploty vytvářejí velmi příznivé podmínky pro horské túry nejen po okolních kopcích Jestřebích hor, ale také pro výlety do nedalekých Krkonoš, Adršpašsko-teplických skal nebo do Orlickcýh hor. Velmi oblíbené je území severovýchodních Čech také u cyklistů, kteří mohou využít desítky kilometrů zdejších horských cyklostezek. Vášniví cyklisté určitě v Petříkovicích ocení prodejnu jízdních kol a cyklistických potřeb, která svým provozem zajišťuje, aby si každý cyklista mohl vždy a bez problémů užít projížďky na místních horských stezkách.

Adrenalinovou zábavu, ale i vhodnou možnost team buildingu nabízí v Petříkovicích místní paintballové hřiště, provozované po celou dobu letní sezóny. Kromě mnoha různých druhů her nabízí provozovatel zapůjčení kompletní ochranné výbavy i paintballových zbraní včetně munice. To vše na několika různých bojištích s různými typy překážek pro krytí.

Velmi oblíbeným a hojně navštěvovaným místem je během léta koupaliště v Petříkovicích, které disponuje prostorným bazénem s čistou chlorovanou vodou, dostatkem místa pro opalování či relaxaci, a také sportovním areálem s menším dětským hřištěm. Alternativou může být aquapark ve zhruba 8 kilometrů vzdáleném Trutnově.

S možnostmi sportovního vyžití nejen v Petříkovicích, ale také ve Chvaleči a okolí se můžete seznámit v sekci Sport.

Další služby a akce

Nejen v Petříkovicích, ale také v sousední obci Chvaleč i blízkém okolí je známá Autoškola Dlouhý Petříkovice, která poskytuje možnost získat řidičské oprávnění pro řízení motorových vozidel skupin B až E. U vlakového nádraží se stanicí Petříkovice je pro kohokoliv celoročně k dispozici veřejné parkoviště.

Dobré pověsti se v Petříkovicích těší také firma Reprom, nabízející stavební práce, povrchové úpravy kovů a s tím spojené činnosti, kterých často využívají právě zdejší podnikatelé poskytující ubytování. Co se týče potravin, najdeme obchod se smíšeným zbožím přímo v Petříkovicích. Pošta, drogérie a další obchod pak leží v sousední obci Chvaleč, pod kterou vesnice Petříkovice územně spadají.

Pokud byste rádi do Petříkovic vyrazili v době konání nějaké sportovní nebo kulturní akce, vydejte se na Trutnovsko v období jara. Každoročně se ve zdejších lesích totiž koná známý závod enduro motocyklů Drapák Rodeo, kterého se pravidelně účastní nejen čeští, ale i mezinárodní milovníci endura. Druhým oblíbeným podnikem v Petříkovicích je rovněž každoročně pořádané Enduro Petříkovice.

Podrobné informace o Drapáku Rodeo, enduru Petříkovice a dalších akcích najdete v sekci Sport.

Publikováno: 17. 10. 2023

Autor: Tomáš Durčák

Tagy: ubytování petříkovice | hospody | ski areál | koupaliště | autoškola