Španělsko dovolená s dětmi: Užijte si slunce a zábavu!

Španělsko Dovolená S Dětmi

Letenky do Španělska

Španělsko je s dětmi fantastická volba. Než se ale ponoříte do plánování výletů za památkami a stavění hradů z písku, je tu ta otázka letenek. Letenky do Španělska se dají sehnat za skvělé ceny, zvláště pokud jste flexibilní s termínem. Mimo sezónu, tedy na jaře a na podzim, bývají letenky nejlevnější. Letět se dá do spousty španělských měst, záleží na tom, jakou oblast si vyberete. Barcelona, Malaga, Alicante, Palma de Mallorca – to jsou jen některé z možností. Pokud letíte s malými dětmi, zvažte kratší let s přestupem. Děti tolik neznervózní a vy si stihnete odpočinout. Nezapomeňte online odbavení, ušetříte čas na letišti. Ať už se rozhodnete letět kamkoliv, nezapomeňte si letenky rezervovat s dostatečným předstihem, abyste měli jistotu, že poletíte za tu nejlepší cenu.

Přímé lety s dětmi

Rodiny s dětmi ocení pohodlí přímých letů do Španělska. Na výběr je z mnoha letišť po celé České republice, odkud létají nízkonákladové i klasické aerolinky. Mezi nejoblíbenější destinace s přímými lety patří Barcelona, ​​Malorka, Tenerife nebo Costa Brava. Let trvá obvykle okolo 2,5 až 3 hodin, což je pro děti snesitelná doba. Navíc, letecké společnosti často nabízejí speciální služby pro rodiny s dětmi, jako je přednostní odbavení, dětské menu na palubě nebo zábavní program pro nejmenší. Díky tomu bude cesta letadlem příjemným začátkem vaší rodinné dovolené ve Španělsku.

Délka letu pro nejmenší

Pro rodiny s nejmenšími cestovateli je délka letu do Španělska zásadním faktorem při plánování dovolené. Naštěstí existuje spousta leteckých společností nabízejících přímé lety z Prahy do oblíbených španělských destinací, jako je Barcelona, ​​Mallorca, Malaga nebo Alicante. Doba letu se pohybuje okolo 2,5 až 3 hodin, což je pro malé děti snesitelné. Pokud se chystáte na Kanárské ostrovy, počítejte s delším letem, zhruba 4,5 až 5 hodin. Pro zpříjemnění letu nezapomeňte dětem zabalit do příručního zavazadla jejich oblíbené hračky, knížky nebo elektroniku. Hodit se můžou i drobné sladkosti nebo svačinka. Během letu je důležité dbát na pitný režim a v případě potřeby dopřát dětem pohyb. Většina leteckých společností nabízí i speciální dětské menu, které si můžete objednat předem.

Cestování autem do Španělska

Cestování autem do Španělska na dovolenou s dětmi může být skvělým dobrodružstvím, ale vyžaduje to trochu plánování. Dlouhá cesta autem může být pro děti únavná, proto je důležité dělat pravidelné přestávky na protažení nohou a zabavení. Naplánujte si trasu tak, aby zahrnovala zastávky na zajímavých místech, jako jsou hrady, zábavní parky nebo krásná města. Nezapomeňte na dostatek občerstvení, pití a zábavy pro děti do auta. Vezměte jim jejich oblíbené hračky, knihy, hry a tablety s filmy a pohádkami. Důležité je také správné vybavení auta. Dětská autosedačka je nezbytností a sluneční clony na okna ochrání děti před přímým sluncem. Cesta autem vám dává svobodu a flexibilitu. Můžete se zastavit kdekoli se vám zlíbí a objevovat skryté krásy Španělska. Navíc, pokud cestujete s více dětmi, sdílení auta může být ekonomičtější než letenky. Nezapomeňte si před cestou zkontrolovat technický stav auta a vybavit se potřebnými dokumenty, jako je zelená karta a cestovní pojištění.

Autopůjčovny a vybavení pro děti

Při plánování dovolené ve Španělsku s dětmi je dobré myslet na komfort a bezpečnost už od začátku. Většina autopůjčoven nabízí za poplatek dětské autosedačky a podsedáky. Nezapomeňte si je rezervovat předem, abyste měli jistotu, že budou k dispozici ve správné velikosti. Pokud cestujete s miminkem, informujte se o možnosti zapůjčení cestovní postýlky. Některé hotely a apartmány je poskytují zdarma nebo za příplatek.

Ve Španělsku narazíte na mnoho obchodů s dětskými potřebami. Pokud byste si raději ušetřili místo v kufru, můžete pleny, vlhčené ubrousky a opalovací krémy koupit až na místě. Většina supermarketů má širokou nabídku dětských produktů za rozumné ceny.

Plánujete-li aktivní dovolenou, zvažte zapůjčení sportovního vybavení. Kola, koloběžky a odrážedla pro děti se dají pronajmout ve větších městech i turistických destinacích. Nezapomeňte na dětskou helmu!

Veřejná doprava ve Španělsku

Španělsko nabízí spoustu možností, jak si užít dovolenou s dětmi, a cestování veřejnou dopravou je skvělý způsob, jak poznat krásy této země. Španělsko se pyšní moderní a efektivní sítí vlaků, autobusů a metra, které vás dopraví do všech koutů země.

Cestování vlakem je pohodlný a rychlý způsob, jak se přesouvat mezi většími městy. Děti do 4 let cestují zdarma a pro starší děti a rodiny jsou k dispozici zvýhodněné jízdenky. Vlaky jsou čisté, klimatizované a nabízejí dostatek prostoru pro zavazadla i kočárky.

Autobusy jsou ideální volbou pro kratší vzdálenosti a prozkoumávání menších měst a vesnic. Autobusová doprava je ve Španělsku velmi rozšířená a cenově dostupná. Většina autobusů je vybavena klimatizací a pohodlnými sedadly.

Ve větších městech, jako je Madrid, Barcelona, Valencie nebo Sevilla, jezdí také metro. Metro je rychlý a efektivní způsob, jak se pohybovat po centru města a vyhnout se dopravním zácpám. Děti do určitého věku, obvykle 4 let, cestují metrem zdarma.

Při cestování s dětmi je dobré mít na paměti, že Španělé jsou velmi přátelští a vstřícní k rodinám s dětmi. Většina restaurací a kaváren nabízí dětské menu a v obchodech najdete široký výběr dětských potřeb.

Vlakem po Španělsku s rodinou

Španělsko není jen o slunění na pláži! Cestování vlakem po Španělsku s dětmi je skvělý způsob, jak poznat krásy této země a užít si dobrodružství. Děti si zamilují pohled na měnící se krajinu z okna vlaku, od zelených kopců a vinic až po majestátní Pyreneje a pobřeží Středozemního moře. Španělské vlaky jsou moderní, pohodlné a bezpečné, což z nich dělá ideální dopravní prostředek pro rodiny s dětmi. Můžete si vybrat z různých typů vlaků, od vysokorychlostních AVE, které vás dopraví na dlouhé vzdálenosti během pár hodin, až po regionální vlaky, které vás provedou malebnými městečky a vesničkami.

Plánování dovolené ve Španělsku s dětmi je snadné díky propracované železniční síti. Mnoho webů a aplikací vám pomůže najít nejlepší spojení, ceny jízdenek a slevy pro rodiny. Nezapomeňte si zarezervovat jízdenky předem, abyste měli jistotu místa, a to zejména v hlavní sezóně. Cestování vlakem po Španělsku s dětmi vám umožní poznat tuto fascinující zemi z jiné perspektivy a užít si nezapomenutelnou rodinnou dovolenou.

Autobusy: komfort a dostupnost

Cestování autobusem po Španělsku s dětmi může být překvapivě pohodlné a cenově dostupné. Moderní autobusy nabízejí klimatizaci, pohodlná sedadla a často i Wi-Fi připojení, což ocení teenageři i rodiče. Děti se zabaví sledováním filmů nebo hraním her na tabletu. Cesta autobusem je tak mnohem příjemnější než dříve a děti se tolik nenudí. Navíc je autobusová doprava ve Španělsku dobře rozvinutá a spojuje všechna významná města a turistické destinace. Můžete tak snadno naplánovat výlety po celém Španělsku a poznat tak různé oblasti této krásné země. Cestování autobusem je také šetrnější k vaší peněžence, což oceníte, pokud cestujete s rodinou. Ušetřené peníze pak můžete investovat do zážitků a aktivit pro děti.

Lodní doprava a trajekty

Španělsko, to nejsou jen pláže pevninského pobřeží. Právě s dětmi se vyplatí prozkoumat i některý z mnoha španělských ostrovů. A jak jinak se na ostrovy dostat než lodí? Trajekty představují pro rodiny s dětmi ideální způsob dopravy. Děti si užijí dobrodružství na moři a vy oceníte pohodlí a možnost vzít s sebou vlastní auto. Oblíbené jsou trajekty na Baleárské ostrovy, například na Mallorcu, Menorku nebo Ibizu. Z pevniny se na ně dostanete z několika přístavů, například z Barcelony, Valencie nebo Denie. Cesta trvá v závislosti na trase a typu lodi od několika hodin do celé noci. Na Kanárské ostrovy, jako je Tenerife, Gran Canaria nebo Lanzarote, se dostanete trajektem z pevniny z Cádizu nebo Huelvy. Cesta je delší a trvá přibližně 48 hodin. Pokud se rozhodnete pro plavbu na Kanárské ostrovy, počítejte s vyšší cenou za lístky. Na kratších trasách mezi Baleárskými ostrovy seženete lístky za příznivější ceny. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv cestu, nezapomeňte si včas rezervovat lístky, zvláště cestujete-li v hlavní sezóně.

Tipy pro cestování s kočárkem

Španělsko je skvělou destinací pro dovolenou s dětmi, ale cestování s kočárkem může být někdy náročné. Nezapomeňte na cestovní pojištění pro případ nehody nebo nemoci. Před cestou si ověřte, zda vaše destinace nabízí půjčovny kočárků. Ušetříte si tak místo v zavazadlech. Plánujte trasy s ohledem na kočárek. Vyhledávejte ubytování s výtahem a bezbariérovým přístupem. Sbalte si lehký a skladný kočárek, ideálně golfové hole. Nezapomeňte na pláštěnku a síťku proti hmyzu. Vezměte si s sebou dostatek plenek, vlhčených ubrousků a dalších nezbytností pro miminko. Nepodceňujte sluneční ochranu. Používejte krém s vysokým SPF, klobouček a sluneční brýle. V horkých dnech se vyhýbejte pobytu na slunci mezi 11. a 16. hodinou. Mějte vždy po ruce dostatek tekutin pro sebe i pro dítě. Vodu kupujte balenou.

Bezpečnost na cestách s dětmi

Španělsko je skvělou volbou pro dovolenou s dětmi, ale bezpečnost by měla být vždy na prvním místě. Před cestou si ověřte platnost cestovního dokladu vašeho dítěte a sjednejte cestovní pojištění. Ve Španělsku jezdí auta vpravo a děti musí být v autě vždy připoutané v autosedačce odpovídající jejich věku a váze. Tu si můžete přivézt s sebou nebo si ji pronajmout spolu s autem. Na rušných místech dávejte pozor na kapsáře a nenechávejte děti bez dozoru. Vysvětlete dětem, jak se chovat na pláži a v moři, a vždy je mějte na dohled. Nezapomeňte na opalovací krém s vysokým faktorem, pokrývku hlavy a dostatek tekutin, zvláště během horkých letních dnů. V případě jakýchkoli zdravotních problémů vyhledejte lékařskou pomoc. S trochou obezřetnosti si užijete bezstarostnou dovolenou ve Španělsku s celou rodinou.

Publikováno: 23. 06. 2024

Kategorie: cestování

Autor: Karel Čapek

Tagy: španělsko dovolená s dětmi | dovolená ve španělsku s dětmi