Svlékněte starosti! Objevte kouzlo naturistické dovolené v ČR

Naturistická Dovolená V Čr

Máchovo jezero: Klasika, která nezklame

Máchovo jezero, romantický klenot Česka, láká návštěvníky už po staletí. Jeho krása inspirovala Karla Hynka Máchu k napsání slavné básně Máj a dodnes učaruje všem, kdo hledají klid v přírodě. Ať už se chcete projet na lodičce, vykoupat se v křišťálově čisté vodě nebo si užít procházku lesem, Máchovo jezero vás nezklame. Pro milovníky historie je tu hrad Bezděz, který se tyčí nad okolní krajinou a nabízí úchvatné výhledy. Rodiny s dětmi ocení písčité pláže a zábavní atrakce. Ať už se rozhodnete strávit u Máchova jezera den nebo celý týden, čeká vás nezapomenutelný zážitek.

Vranovská přehrada: Slunce, voda a dechberoucí scenérie

Vranovská přehrada, často přezdívaná „Moravský Jadran“, láká k návštěvě svou tyrkysovou vodou a malebným okolím. Obklopena zalesněnými kopci a skalnatými útesy nabízí úchvatné scenérie, které berou dech. Návštěvníci se mohou těšit na koupání, slunění a vodní sporty. Pro milovníky historie je zde majestátní Vranovský zámek tyčící se nad přehradou. Okolí skýtá nespočet turistických tras a cyklostezek, které vedou malebnými vesničkami a vinicemi. Vranovská přehrada je ideálním místem pro aktivní dovolenou i odpočinek v lůně krásné přírody.

Kemp Merkur Pasohlávky: Ráj pro milovníky vodních sportů

Kemp Merkur v Pasohlávkách je ideálním místem pro všechny nadšence do vodních sportů. Nachází se na břehu Novomlýnských nádrží, které skýtají perfektní podmínky pro windsurfing, kitesurfing, jachting a plavbu na loďkách. Díky mělké vodě a pozvolnému vstupu do vody si zde užijí i rodiny s dětmi. Kemp disponuje vlastní pláží s pozvolným vstupem do vody a půjčovnou sportovního vybavení. Po dni stráveném na vodě si můžete odpočinout v příjemném prostředí kempu, který nabízí ubytování v chatkách, stanech či karavanech. K dispozici je restaurace, obchod s potravinami a další služby.

Novomlýnské nádrže: Ideální pro rodiny s dětmi

Novomlýnské nádrže na jižní Moravě jsou skvělou volbou pro rodiny s dětmi. Nabízí mnoho pláží s pozvolným vstupem do vody, ideální pro bezpečné koupání nejmenších. Děti se zabaví stavěním hradů z písku na břehu, zatímco rodiče ocení možnost relaxace a opalování. Okolí nádrží je protkáno sítí cyklostezek, které lákají k prozkoumání malebné krajiny. Po dni stráveném u vody si můžete dopřát večeři v některé z restaurací v blízkých vesnicích, kde nechybí ani dětská hřiště.

Dalešická přehrada: Klidné místo pro odpočinek a relaxaci

Dalešická přehrada, ukrytá v malebné krajině Vysočiny, je ideálním místem pro ty, kteří hledají odpočinek od ruchu velkoměsta. Se svými křišťálově čistými vodami a okolními lesy nabízí oázu klidu a pohody. Návštěvníci se mohou oddávat relaxaci u vody, rybaření nebo procházkám po upravených stezkách s nádhernými výhledy na přehradu. Pro aktivnější jedince je zde možnost vodních sportů, jako je windsurfing nebo jízda na šlapadle. Ubytování je možné v kempech, penzionech či chatových osadách v blízkém okolí. Dalešická přehrada je skvělou volbou pro rodinnou dovolenou, romantický víkend i pro všechny, kteří si chtějí odpočinout v lůně přírody.

Orlík: Tip na dobrodružnou dovolenou

Hrad Orlík, tyčící se majestátně nad Vltavou, je jako stvořený pro dobrodružnou dovolenou. Prozkoumejte jeho tajemné chodby a komnaty s bohatou historií. Nechte se okouzlit dechberoucí vyhlídkou z hradní věže na malebnou krajinu. Projděte se rozlehlým anglickým parkem, ideálním místem pro piknik s výhledem. Adrenalin si pak dopřejte při projížďce na loďce po Orlické přehradě, která hrad obklopuje. A večer si užijte kouzelnou atmosféru při pohledu na osvětlený Orlík.