Zažijte nezapomenutelnou dovolenou v Kanadě: Tipy na dobrodružství i relaxaci

Dovolená V Kanadě

Letecké spojení do Kanady

Kanada je rozlehlá země s mnoha atraktivitami rozesetými po tisícovkách kilometrů. Letecká doprava je tak pro cestování po Kanadě často tou nejpraktičtější volbou. Naštěstí je Kanada dobře propojena hustou sítí vnitrostátních letů, které obsluhují jak velké letecké společnosti jako Air Canada nebo WestJet, tak i menší regionální dopravci.

Při plánování letecké dopravy v rámci vaší dovolené v Kanadě mějte na paměti několik věcí. Ceny letenek se liší v závislosti na ročním období a také na tom, s jakým předstihem si letenky rezervujete. Obecně platí, že nejlevnější letenky seženete mimo hlavní sezónu (červenec a srpen) a s dostatečným předstihem. Pokud cestujete s omezeným rozpočtem, zvažte možnost letu na menší letiště, která mohou nabízet levnější letenky. Nezapomeňte také porovnat ceny letenek u různých dopravců, abyste našli tu nejvýhodnější nabídku.

Při výběru letecké společnosti se informujte o jejich z baggage policy, abyste předešli nepříjemným překvapením na letišti. Ať už se rozhodnete pro let s přestupem nebo přímý let, letecká doprava vám umožní poznat krásy Kanady v celé jejich šíři.

Vnitrostátní lety

Kanada je obrovská země, takže i když máte k dispozici jen týden nebo dva, vnitrostátní lety vám umožní vidět co nejvíce. Létání v rámci Kanady může být překvapivě dostupné, zvláště pokud si vyberete nízkonákladové aerolinky jako WestJet nebo Air Canada Rouge. Tyto aerolinky často nabízejí levné letenky mezi hlavními městy, takže je snadné si naplánovat itinerář, který vám vyhovuje.

Při plánování vnitrostátních letů v Kanadě je důležité zvážit několik věcí:

Cena letenek se liší v závislosti na ročním období, proto je dobré si letenky rezervovat předem, abyste získali nejlepší ceny.

Pokud cestujete s velkým zavazadlem, nezapomeňte si ověřit pravidla pro zavazadla u vybrané letecké společnosti, abyste se vyhnuli dodatečným poplatkům.

Většina kanadských letišť nabízí bezplatné Wi-Fi připojení, takže si můžete snadno rezervovat ubytování nebo prozkoumat aktivity ve vašem cíli.

Ať už se chystáte na dobrodružnou dovolenou na západním pobřeží nebo na relaxační pobyt na východním pobřeží, vnitrostátní lety vám pomohou maximálně využít vaši dovolenou v Kanadě.

Autopůjčovny v Kanadě

Prozkoumávání rozlehlých kanadských plání a pulzujících měst je snem mnoha cestovatelů. Ať už vás lákají zasněžené vrcholky Skalnatých hor, malebná pobřeží Atlantiku nebo kosmopolitní atmosféra Toronta a Vancouveru, bez spolehlivého dopravního prostředku se neobejdete. Autopůjčovny v Kanadě představují flexibilní a pohodlný způsob, jak si užít dovolenou naplno.

dovolená v kanadě

Většina mezinárodních i lokálních autopůjčoven má pobočky na hlavních letištích a ve větších městech. Při výběru autopůjčovny zvažte nejen cenu, ale i nabízené služby, pojištění a recenze od předchozích zákazníků. Nezapomeňte na kanadské dopravní předpisy, které se mohou lišit od těch, na které jste zvyklí. Například v některých provinciích je povinné celoroční svícení a v zimních měsících mohou být vyžadovány zimní pneumatiky.

Před podpisem smlouvy si pečlivě prostudujte všechny podmínky, abyste se vyhnuli nepříjemným překvapením. Informujte se o limitech kilometrů, poplatcích za dalšího řidiče a možnostech vrácení vozu na jiném místě. S dobře zvolenou autopůjčovnou se vaše dovolená v Kanadě promění v nezapomenutelné dobrodružství.

Jízda autem v Kanadě

Prozkoumávání Kanady autem je nezapomenutelný zážitek. Kanada má co nabídnout, od rušných měst, jako je Vancouver a Toronto, až po úchvatné scenérie Skalnatých hor a úžasnou divočinu. Než se ale vydáte na otevřenou cestu, je dobré znát pár věcí o řízení v Kanadě. V Kanadě se jezdí v pravé části silnice a předjíždí se vlevo. Rychlostní limity se uvádějí v kilometrech za hodinu (km/h) a liší se v závislosti na provincii a typu silnice. Ve městech se obvykle pohybují kolem 50 km/h, na dálnicích pak 100 km/h. V Kanadě platí nulová tolerance alkoholu za volantem pro řidiče mladší 21 let a řidiče komerčních vozidel. Pro ostatní je povolená hladina alkoholu v krvi 0,05 %.

Při řízení v Kanadě je povinné mít u sebe platný řidičský průkaz, technický průkaz od vozidla a doklad o pojištění. Pokud si chcete půjčit auto, budete potřebovat kreditní kartu a mezinárodní řidičský průkaz. Doporučuje se také sjednat si cestovní pojištění, které pokryje případné nehody nebo zdravotní problémy. Kanadské silnice jsou obecně v dobrém stavu, ale v zimních měsících se mohou stát zrádnými kvůli sněhu a ledu. V zimě je proto důležité jezdit opatrně a mít na autě zimní pneumatiky. Pokud se chystáte na delší cestu, nezapomeňte si s sebou vzít dostatek vody a jídla, protože v odlehlých oblastech nemusí být vždy snadné najít obchod nebo restauraci.

Veřejná doprava ve městech

Kanada je rozlehlá země s úchvatnou přírodou, a proto je pochopitelné, že se při její návštěvě budete chtít přesouvat mezi jednotlivými destinacemi. I když je autopůjčovna oblíbenou volbou, v kanadských městech se vyplatí využít i dobře organizovanou veřejnou dopravu. Velká města jako Toronto, Vancouver nebo Montreal se pyšní rozsáhlými sítěmi metra, autobusů a tramvají. Jízdenky si můžete obvykle zakoupit v automatech na stanicích nebo přímo u řidiče. Většina měst nabízí i turistické karty, které zahrnují neomezené cestování po městě po určitou dobu. Pokud plánujete delší pobyt v Kanadě a chcete prozkoumat více měst, zvažte koupi jízdenky na dálkové vlaky VIA Rail. Vlaky nabízejí pohodlnou a malebnou cestu napříč Kanadou, a to i do odlehlejších koutů. Ať už se rozhodnete pro jakýkoli způsob dopravy, nezapomeňte si předem zkontrolovat jízdní řády a ceny.

dovolená v kanadě

Vlaky po Kanadě

Pro mnohé je představa dovolené v Kanadě spjata s nekonečnými možnostmi cestování. Ať už vás lákají majestátní hory, rozlehlé prérie nebo pulzující města, vlaky představují jedinečný způsob, jak tuto rozmanitou zemi prozkoumat. Cestování vlakem Kanadou vám umožní vychutnat si dechberoucí scenérie, které by vám jinak unikly. Představte si, jak se kocháte pohledem na zasněžené vrcholky Skalnatých hor, projíždíte nekonečnými lány obilí nebo sledujete z okna divokou zvěř v jejím přirozeném prostředí.

Kromě komfortu a úchvatných výhledů nabízí cestování vlakem i praktické výhody. Vyhnete se stresu z řízení auta na dlouhé vzdálenosti a nebudete muset řešit parkování ve velkých městech. Místo toho se můžete pohodlně usadit, relaxovat a užívat si jízdu. Vlaky jsou navíc šetrnější k životnímu prostředí než letadla, což ocení zejména ekologicky smýšlející cestovatelé.

V Kanadě najdete několik vlakových společností, které nabízejí různé trasy a typy vlaků. Mezi nejznámější patří VIA Rail Canada, která provozuje vlaky spojující všechna významná města v zemi. Pro ty, kteří touží po luxusnějším zážitku, je tu možnost cestovat legendárním vlakem Rocky Mountaineer, který projíždí srdcem Skalnatých hor a nabízí panoramatické výhledy z oken vagónů s prosklenou střechou. Ať už se rozhodnete pro jakoukoli variantu, cestování vlakem Kanadou vám zaručeně poskytne nezapomenutelné zážitky a umožní vám poznat tuto krásnou zemi z nové perspektivy.

Autobusy pro cestovatele

Prozkoumávání rozlehlých kanadských plání a pulzujících měst autobusem je cenově dostupný a pohodlný způsob, jak zažít vše, co tato úžasná země nabízí. Kanada se může pochlubit rozsáhlou a efektivní autobusovou sítí, která spojuje hlavní města i odlehlé vesnice. Ať už plánujete dobrodružství napříč kontinenty nebo jen kratší výlet, autobusy vám poskytnou flexibilitu a svobodu cestovat vlastním tempem. Mnoho autobusových společností nabízí různé typy jízdenek a permanentky, které vyhovují vašemu rozpočtu a cestovnímu plánu. Můžete si vybrat z dálkových nočních autobusů s pohodlnými sedadly a Wi-Fi připojením nebo se rozhodnout pro kratší a levnější jízdy. Cestování autobusem vám také umožní poznat místní obyvatele a ponořit se do kanadské kultury.

dovolená v kanadě

Kempování a karavany

Kanada je s rozlehlou divočinou a úchvatnými přírodními scenériemi snem milovníků kempování a karavaningu. Od pobřeží k pobřeží najdete tisíce kempů, od rustikálních míst s minimem vybavení až po plně vybavené resorty s připojením k elektřině, sprchami a prádelnami. Národní parky jako Banff, Jasper a Cape Breton Highlands nabízejí nezapomenutelné zážitky z kempování s úchvatnými výhledy na hory, jezera a lesy.

Srovnání dovolených: Kanada vs. Česká republika
Vlastnost Kanada Česká republika
Průměrná cena letenky 25 000 Kč 2 000 Kč
Délka letu 10 hodin 1-2 hodiny (v rámci Evropy)
Jazyk Angličtina, Francouzština Čeština

Pro ty, kteří preferují cestování s karavanem, má Kanada hustou síť silnic a dálnic, které usnadňují cestování po celé zemi. Mnoho kempů má speciální místa pro karavany s připojením na elektřinu, vodu a kanalizaci. Nezapomeňte si předem zarezervovat místo, zejména pokud cestujete v hlavní sezóně.

Při kempování a karavaningu v Kanadě je důležité dodržovat bezpečnostní opatření. Seznamte se s místní faunou a naučte se, jak se chovat v blízkosti divokých zvířat. Mějte vždy po ruce repelent proti hmyzu a opalovací krém a buďte připraveni na změny počasí.

Cestování lodí a trajekty

Kanada se pyšní nejdelším pobřežím na světě, takže není divu, že cestování lodí a trajekty je nedílnou součástí kanadské kultury a cestovního ruchu. Ať už se chcete vydat na epickou plavbu po aljašské dálnici, prozkoumat fjordy Britské Kolumbie nebo se jen tak plavit po jednom z tisíců jezer, Kanada nabízí nepřeberné množství možností.

Pro ty, kteří hledají luxusní zážitek, existuje mnoho plavebních společností, které nabízejí plavby po Kanadě. Tyto plavby obvykle zahrnují stravování, ubytování a zábavu a navštěvují některá z nejpopulárnějších turistických destinací v zemi, jako je Vancouver, Victoria a Halifax.

Pro dobrodružnější povahy existuje mnoho možností, jak prozkoumat Kanadu na vlastní pěst. Trajekty jezdí pravidelně mezi ostrovy a pevninou, což vám umožní objevovat odlehlé zátoky a vesnice vlastním tempem. Kajaky a kánoe si lze pronajmout ve většině pobřežních oblastí a nabízejí jedinečný a intimní způsob, jak zažít krásu kanadského pobřeží.

dovolená v kanadě

Ať už se rozhodnete prozkoumat Kanadu lodí jakýmkoli způsobem, určitě si s sebou vezměte fotoaparát. Úchvatné scenérie a bohatá divoká zvěř zaručeně zanechají trvalé vzpomínky.

Tipy pro cestování po Kanadě

Kanada je zemí neuvěřitelné krásy a rozmanitosti, od rušných měst po úchvatné přírodní scenérie. Abyste si dovolenou v Kanadě užili co nejvíce, je dobré se na cestu dobře připravit.

Letenky si rezervujte s dostatečným předstihem, zvláště pokud cestujete v hlavní sezóně. Ceny letenek se liší v závislosti na ročním období a cílové destinaci. Prozkoumejte různé možnosti ubytování, od cenově dostupných hostelů po luxusní hotely. Včasná rezervace vám zajistí širší výběr a lepší ceny. Nezapomeňte na cestovní pojištění, které vám poskytne klid v případě neočekávaných událostí, jako je ztráta zavazadel nebo zdravotní problémy.

Kanada je rozlehlá země, proto si předem naplánujte trasu a zvažte vzdálenosti mezi jednotlivými destinacemi. Prozkoumejte možnosti dopravy, jako jsou lety, vlaky, autobusy nebo pronájem auta. Pokud plánujete navštívit národní parky, rezervujte si vstupenky a ubytování včas, zejména v hlavní sezóně. V Kanadě se platí kanadskými dolary. Peníze si můžete směnit v bankách nebo směnárnách. Kreditní karty jsou široce akceptovány.

Přibalte si oblečení do každého počasí, protože klima v Kanadě se liší v závislosti na ročním období a oblasti. Nezapomeňte na pohodlné boty na turistiku a prozkoumávání měst. Pokud cestujete do odlehlých oblastí, informujte se o místních podmínkách a případných omezeních. Naučte se pár základních frází v angličtině a francouzštině, abyste se domluvili s místními obyvateli.

Publikováno: 06. 07. 2024

Kategorie: cestování

Autor: Karel Čapek

Tagy: dovolená v kanadě | informace o dovolené v kanadě